| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/1437325 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI FEN İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI ALTYAPI YATIRIMLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | Hacıahmet Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:1 34440 BEYOĞLU/İSTANBUL |
| 1.3. Telefon numarası | : | 0212 449 46 35 |
| 1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarih ve Saati | : | 03.09.2026 - 10:00 |
| 2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres | : | İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası İhale İşleri Şube Müdürlüğü-İhale Salonu- Osmaniye Mah. Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:5 Kat:4 Bakırköy/İstanbul |
| 3.1. Adı | : | İstanbul Anadolu Yakası Geneli 2 Grup Yaya Üst Geçidi İnşaatı |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | 159 kalem yapım işi Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer | : | İstanbul Anadolu Yakası sınırları içerisinde yapılacaktır. |
| 3.4. Süresi/teslim tarihi | : | Yer tesliminden itibaren 720 (YediYüzYirmi) takvim günüdür. |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : |
Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10
gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. |
| 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| 4.2.1. İsteklinin ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yıl sonu bilançosu veya eşdeğer belgeleri: |
|
a) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olan istekliler yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini, b) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olmayan istekliler, yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini ya da bu kriterlerin sağlandığını göstermek üzere yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir tarafından e-forma uygun olarak düzenlenen belgeyi sunar. Sunulan bilanço veya eşdeğer belgelerde; a) Cari oranın (dönen varlıklar / kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olması, b) Öz kaynak oranının (öz kaynaklar/ toplam aktif) en az 0,15 olması, c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının 0,50’den küçük olması, yeterlik kriterleridir ve bu üç kriter birlikte aranır. Yukarıda belirtilen kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son üç yıla kadar olan yılların belgelerini sunabilirler. Bu takdirde belgeleri sunulan yılların parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. |
| 4.2.2. İş hacmini gösteren belgeler: |
|
İsteklinin ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait, aşağıda belirtilen belgelerden birini sunması yeterlidir; a) Toplam cirosunu gösteren gelir tablosu, b) Yapım işleri cirosunu gösteren belgeler, İsteklinin cirosunun teklif ettiği bedelin % 25 inden, yapım işleri cirosunun ise teklif edilen bedelin % 15 inden az olmaması gerekir. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan istekli yeterli kabul edilecektir. |
| 4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: | 4.3.1. Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 80 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler. |
4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur. 4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur. |
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
| 4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Listesinde yer alan AI Grup: Köprü ve Viyadük İşleri benzer iş olarak kabul edilecektir. |
| 4.4.2. Bu ihalede benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
İnşaat Mühendisliği Mimarlık |
| İş Kaleminin Adı ve Kısa Açıklaması | Asgari Oran | Azami Oran | Fiyat Dışı Unsur Puanı |
| Plywood ile düz yüzeyli betonarme kalıbı yapılması | 1,5187% | 2,8204% | 1 |
| Demir Çatı Makası, Profil veya Sac Kolon, Kriş Aşık gibi İmalatın Sökülmesi (Nakliyeler Dahil) | 2,463% | 4,5038% | 1 |
| Beton santralinde üretilen veya satın alınan ve beton pompasıyla basılan, C 25/30 basınç dayanım sınıfında, gri renkte, köprü, menfez, istinat yapısı, yol vs. tüm inşaat işlerinde normal hazır beton dökülmesi (beton nakli dahil) | 2,427% | 4,1652% | 1 |
| Beton santralinde üretilen veya satın alınan ve beton pompasıyla basılan, C 30/37 basınç dayanım sınıfında, gri renkte, köprü, menfez, istinat yapısı, yol vs. tüm inşaat işlerinde normal hazır beton dökülmesi (beton nakli dahil) | 5,1829% | 8,895% | 3 |
| ŞANTİYE DIŞINA KAZI MALZEMESİ VE MOLOZ NAKLİ (DÖKÜM BEDELİ DAHİL) | 1,6436% | 3,0054% | 1 |
| Lama ve profil demirlerden çeşitli demir işleri yapılması ve yerine konulması (Nakliye ve Montaj Dahil) | 3,4502% | 5,7503% | 1 |
| Her çeşit profil, çelik çubuk ve çelik saçlarla karkas, (çerçeve) inşaat yapılması, yerine tespiti (Nakliye ve montaj dahil) | 4,8303% | 8,5871% | 3 |
| KÖPRÜLERİN ÖNGERİLMELİ, BOYUNA VE ENİNE KİRİŞLERİNDE HER DOZDA DEMİRLİ BETON (C 50/60 BETON) PREFABRİK KİRİŞ ÜRETİLMESİ, KALIP VE İŞÇİLİĞİ, NAKLİYESİ VE YERİNE KONULMASI | 1,4764% | 2,7209% | 1 |
| KÖPRÜLERİN ÖNGERİLMELİ, BOYUNA VE ENİNE KİRİŞLERİNDE HER DOZDA DEMİRLİ BETON (C 45/55 BETON) PREFABRİK KİRİŞ ÜRETİLMESİ, KALIP VE İŞÇİLİĞİ, NAKLİYESİ VE YERİNE KONULMASI | 1,1544% | 2,1438% | 1 |
| HER ÇEŞİT DEMİR İMALATININ GALVANİZLENMESİ (HERŞEY DAHİL) | 2,3088% | 3,985% | 1 |
| 6+1, 5 PVB+6 MM TEMPERLİ RODAJLI DELİKLİ LAMİNE CAM İLE PASLANMAZ SPİDER TUTUCULU PANORAMİK CAM CEPHE YAPILMASI (Nakliyeler dahildir.) | 5,367% | 9,9672% | 3 |
| ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL TEMİNİ VE KAPLAMA İŞÇİLİĞİ (Nakliyeler Dahil) | 3,559% | 6,1789% | 1 |
| Prefabrik Kiriş, Betonarme Kolon,Döşeme, Başlık Kirişi, Betonarme Köprü Sökülmesi (Nakliyeler Dahil) | 8,9819% | 15,5936% | 4 |
| KÖPRÜLERDE, YOLLARDA, İSTİNAT YAPILARINDA VEYA HEYELANLI BÖLGELERDE, HER TÜRLÜ İNŞAAT İŞLERİNDE Ø 80 CM ÇAPINDA HER BOYDA YERİNDE DÖKME KAZIK YAPILMASI ( C 30/37 HAZIR BETON HARCI İLE) (NAKLİYELER DAHİL) | 1,3691% | 2,4149% | 1 |
| PATLAYICI MADDE KULLANMADAN DEMİRLİ VE DEMİRSİZ BETON İNŞAATIN YIKILMASI (MOLOZ NAKLİ DAHİL) | 1,2762% | 2,3337% | 1 |
| Her çapta nervürlü beton çelik çubuğu temini, iş başına nakli, çubukların kesilmesi, bükülmesi ve yerine konulması (Nakliye dahil) | 7,3021% | 12,1701% | 4 |
| 10 Kişi taşıma kapasiteli, Antivandal, 2 duraklı, çift girişli asansör. (Nakliye ve montaj dahil) | 4,4456% | 8,256% | 2 |