| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/1525942 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | DSİ 22. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | DSİ 22. Bölge Müdürlüğü 61220 Yalıncak/TRABZON ORTAHİSAR/TRABZON |
| 1.3. Telefon numarası | : | 04623341105 |
| 1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarih ve Saati | : | 13.10.2026 - 10:00 |
| 2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres | : | DSİ 22. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu |
| 3.1. Adı | : | Gümüşhane İli ve İlçeleri Taşkın Kontrol Tesisleri |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | 1355 m betonarme U kanal, 2850 m kargir duvar, 4 adet yaya köprüsü, 470 m taş tahkimat, 260 m yatak düzenleme kazısı,2 adet ıslah sekisi, 15 adet menfez, 1398 m beton ağırlık duvar imalatları yapılacaktır. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer | : | Gümüşhane ili ve ilçeleri |
| 3.4. Süresi/teslim tarihi | : | Yer tesliminden itibaren 400 (DörtYüz) takvim günüdür. |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : |
Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10
gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. |
| 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi, belge veya kriter belirtilmemiştir. |
| 4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: | 4.3.1. Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 80 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler. |
4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur. 4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur. |
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
| 4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
19.06.2018 Tarih ve 30453/m Sayılı Yapım İşlerinde benzer iş grupları tebliğinin eki olan yapım işlerinde benzer iş grupları listesinde yer alan (A) IX. Grup: SU YAPILARI benzer iş olarak kabul edilecektir. |
| 4.4.2. Bu ihalede benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
İnşaat Mühendisliği |
| İş Kaleminin Adı ve Kısa Açıklaması | Asgari Oran | Azami Oran | Fiyat Dışı Unsur Puanı |
| Kazı ve dolgu işleri | 2,241987% | 3,8390183% | 1 |
| C16/20 Hazır Beton İle Beton İmalat Yapılması (Kalıp Dahil) | 0,458866% | 0,7857301% | 1 |
| C20/25 Hazır Beton İle Beton/Betonarme İmalat Yapılması (Kalıp-İskele Dahil) | 28,484411% | 48,7746764% | 19 |
| C25/30 Hazır Beton İle Beton/Betonarme İmalat Yapılması (Kalıp-İskele Dahil) | 2,933639% | 5,0635415% | 2 |
| C30/37 Hazır Beton İle Beton/Betonarme İmalat Yapılması (Kalıp-İskele Dahil) | 7,601426% | 13,0161402% | 5 |
| Ocak taşı ile 350 dozlu kargir duvar yapılması (PVC Boru Dahil) | 8,184956% | 14,1274591% | 5 |
| Ocak Taşı İle İstifsiz Taş Dolgu Yapılması (Nakliye Dahil) | 0,1966058% | 3,357165% | 1 |
| Ø8-32 mm betonarme demirinin temini, nakli, kesilmesi, bükülmesi ve yerine konulması | 4,447712% | 7,6159448% | 3 |
| Her çeşit profil, çelik çubuk vb. ile karkas (çerçeve) inşaat, köprü, ızgara vb. imalat yapılması | 2,979277% | 5,1015026% | 2 |
| İşlenerek dekore edilmiş veya edilmemiş her çeşit demirden parmaklık, korkuluk, ferforje korkuluk v.b. imalat yapılması, yerine konulması ve boyanması (Nakliyeler dahil) | 11,830254% | 20,4193424% | 8 |
| Ocak taşı ile istifli taş tahkimat yapılması | 3,287155% | 5,6286902% | 2 |
| Proje Bedeli | 0,354258% | 0,6066057% | 1 |
| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/1525942 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | DSİ 22. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | DSİ 22. Bölge Müdürlüğü 61220 Yalıncak/TRABZON ORTAHİSAR/TRABZON |
| 1.3. Telefon numarası | : | 04623341105 |
| 1.4. Ön yeterlik/İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet adresi | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2-Düzeltmeye Konu İlanın Yayımlandığı | ||
| 2.1. Kamu İhale Bülteninin tarih ve sayısı | : | 18.08.2026 - 5679 |
| 2.2. Gazetenin adı ve tarihi (yayımlanmış ise) | : | Gümüşkent Gazetesi - 17.08.2026 |
| 3- Düzeltilen [madde/maddeler ] | ||
İlanın "İhale konusu yapım işinin" başlıklı "3.4. Süresi/teslim tarihi: Yer tesliminden itibaren 750 (YediYüzelli) takvim günüdür." olarak düzenlenmiştir.