| İhale Kayıt Numarası | : | 2026/806322 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DSİ 20. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | Gaziantep Karayolu Üzeri. Erkenez Mah. RecepTayyip Erdoğan Bul. No:157 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş DULKADİROĞLU/KAHRAMANMARAŞ |
| 1.3. Telefon numarası | : | 03442360080 |
| 1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarih ve Saati | : | 02.06.2026 10:30 |
| 2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres | : | DSİ 20. Bölge Müdürlüğü Sulama Şube Müdürlüğü, Gaziantep Karayolu Üzeri. Erkenez Mah. RecepTayyip Erdoğan Bul. No:157 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş |
| 3.1 Adı | : | Adıyaman Göksu Araban Aksu Regülatörü ve Besni-Keysun-Kizilin Ana İletim Hattı |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | Ø6,00 m iç çaplı 8.157,11 m TBM tünel imalatı, 1 ad. regülatör yapısı, 3.989 m trapez kanal (b:6 m, h:2,69 m), 298 m duvarlı kanal (b: 10 m, h:2,67 m) imalatı, 1 ad. uzunluğu 531 m - Ø6000 mm çapında galeri imalatı, 1 adet uzunluğu 320 m 2 gözlü Ø3600 çapında beton kaplı çelik sifon imalatı, 18 ad. muhtelif sanat yapısı, köprü, yol geçişleri işleri yer almaktadır. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer | : | Gölbaşı/ADIYAMAN |
| 3.4. Süresi/teslim tarihi | : | İşe başlama tarihinden itibaren 1095 (BinDoksanBeş) takvim günüdür |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : | Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde işe başlanacaktır. |
| 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: |
| 4.2.1. Adayın yıl sonu bilançosu veya eşdeğer belgeleri: |
|
a) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olan adaylar yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini, b) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olmayan adaylar, yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini ya da bu kriterlerin sağlandığını göstermek üzere yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir tarafından standart forma uygun olarak düzenlenen belgeyi sunar. Sunulan bilanço veya eşdeğer belgelerde; a) Cari oranın (dönen varlıklar / kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olması, b) Öz kaynak oranının (öz kaynaklar/ toplam aktif) en az 0,15 olması, c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının 0,50’den küçük olması, yeterlik kriterleridir ve bu üç kriter birlikte aranır. |
| 4.2.2. İş hacmini gösteren belgeler: |
|
Adayın aşağıda belirtilen belgelerden birini sunması yeterlidir; a) Toplam cirosunu gösteren gelir tablosu, b) Yapım işleri cirosunu gösteren belgeler, Adayın cirosunun 2.000.000.000 TRY (Türk Lirası), yapım işleri cirosunun ise 2.000.000.000 TRY (Türk Lirası) az olmaması gereklidir.Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan aday yeterli kabul edilir. |
| 4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: |
| 4.3.1. İş deneyim belgeleri: |
| Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve 5.600.000.000 TRY (Türk Lirası) tutarından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler. |
| 4.4.Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işlere denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
| 4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
İhale konusu iş veya işin bölümleriyle nitelik ve büyüklük bakımından benzerlik gösteren, aynı veya benzer inşaat usul ve tekniği gerektiren, tesis, makine, teçhizat ve diğer ekipman ile mali güç, ihtisas ve organizasyon gerekleri itibariyle benzerlik arz eden “Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Tebliği’nde yer alan “IX. GRUP: SU YAPILARI” grubu işler |
| 4.4.2. Benzer işe denk sayılacak mühendislik veya mimarlık bölümleri: |
| İş deneyim belgesi yerine diplomalarını sunmak suretiyle ihaleye katılacak olanlardan inşaat mühendisliği bölümü mezunu olanlar, ihale konusu iş veya benzer işlere denk sayılacaktır. |
| Tender reference number (IKN) | : | 2026/806322 |
| 1- Contract type | : | Construction |
| 2- Procedure type | : | Restricted procedure |
| 3- Contracting authority | : | DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DSİ 20. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ |
| 4- Document viewing point | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 5- Address of the tender point | : | DSİ 20. Bölge Müdürlüğü Sulama Şube Müdürlüğü, Gaziantep Karayolu Üzeri. Erkenez Mah. RecepTayyip Erdoğan Bul. No:157 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş |
| 6- Time limit for receipt of tenders or requests to participate | : | 02.06.2026 10:30 |
| 7- Subject-matter of the procurement (CPV Code) | |
| CPV | Title |
| 45232120 | Irrigation works |
| İhale Kayıt Numarası | : | 2026/806322 |
| 1- İdarenin | ||
| a) Adresi | : | Gaziantep Karayolu Üzeri. Erkenez Mah. RecepTayyip Erdoğan Bul. No:157 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş DULKADİROĞLU/KAHRAMANMARAŞ |
| b) Telefon ve faks numarası | : | 03442360080 - 3442360306 |
| c) Elektronik posta adresi | : | dsi20@dsi.gov.tr |
| ç) Ön yeterlik/İhale dokümanının görülebileceği internet adresi | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2-Düzeltmeye Konu İlanın Yayımlandığı | ||
| a) Kamu İhale Bülteninin tarih ve sayısı | : | 13.05.2026 - 5615 |
| b) Gazetenin adı ve tarihi (yayımlanmış ise) | : | - |
| 3- Düzeltilen [madde/maddeler ] şunlardır | ||
Adıyaman Göksu Araban Aksu Regülatörü ve Besni-Keysun-Kizilin Ana İletim Hattı yapım işi ihale edileceği ilan edilmiştir. Ancak 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 26 ncı maddesine göre aşağıdaki hususlarda düzeltme ilanı yayımlanmasına karar verilmiştir.
İhale ilanının 4.2.2. ve 4.3.1. maddeleri aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmiştir:
4.2.2. İş hacmini gösteren belgeler:
Adayın aşağıda belirtilen belgelerden birini sunması yeterlidir;
a) Toplam cirosunu gösteren gelir tablosu,
b) Yapım işleri cirosunu gösteren belgeler,
Adayın cirosunun 2.500.000.000 TRY (Türk Lirası), yapım işleri cirosunun ise 1.900.000.000 TRY (Türk Lirası) az olmaması gereklidir. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan aday yeterli kabul edilir.
4.3. Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:
4.3.1. İş deneyim belgeleri:
Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve 5.200.000.000 TRY (Türk Lirası) tutarından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.