| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/1594096 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | TOKAT İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | Hocaahmet Mah. Mensur Gürgenç Cad. No:4 MERKEZ/TOKAT |
| 1.3. Telefon numarası | : | 03562121107 |
| 1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarih ve Saati | : | 09.10.2026 - 10:00 |
| 2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres | : | Hoca Ahmet Mah. Mesrur Gürgenç Caddesi No:4 Kat:3 Satın Alma Birimi TOKAT |
| 3.1 Adı | : | ARAÇ BAKIM ONARIM (YEDEK PARÇA DAHİL)HİZMET ALIMI |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | Ford Marka Ambulanslar ve Renault, Muhtelif Marka Hizmet Araçların 2027 Yılı Toplam 7.030 Saat İşçilik ve 27.700.000 Puan Parça Tamir, Bakım Onarım Hizmeti Alımı Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer | : | 1., 2., 3. ve 4. Kısımlar için Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık birimlerinde hizmet veren tüm araçları bakım, onarım, tamir ve servis hizmetini Yüklenici Firmanın Tokat İli Belediye Mücavir Alanında Kendisine Ait Hizmet Verdiği Servis Alanında ve 5. Kısım Süspansiyon ve Tıbbi Cihaz Yedek Parçalarını, İdarenin ayrı bir talebi olmadığı sürece il merkezinde 112 Komuta Merkezi bahçesinde, Tokat Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı tüm İstasyonlarında ve Devlet Hastanelerinde yapılacaktır. |
| 3.4. Süresi/teslim tarihi | : | İşe başlama tarihi 01.01.2027, işin bitiş tarihi 31.12.2027 |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : | 01.01.2027 |
| 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| 4.2.1. İsteklinin ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yıl sonu bilanço bilgileri: |
|
Sunulan bilanço veya eşdeğer belgelerde; a) Cari oranın (dönen varlıklar/kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olduğunu, b) Öz kaynak oranının (öz kaynaklar/toplam aktif) en az 0,15 olduğunu, c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının 0,50’den küçük olduğunu ve belirtilen üç kriterin birlikte sağlandığını göstermek üzere yıl sonu bilanço belgelerine ilişkin bilgileri belirtebilirler. Yukarıda belirtilen kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerine ilişkin bilgileri sunabilirler. Bu takdirde, son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. |
| 4.2.2. İş hacmini gösteren belgeler: |
|
a) İhalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait toplam ciroyu gösteren gelir tablosu, b) Hizmet işleri ile ilgili ciro tutarını gösteren belgeler, Bu belgelerden birinin sunulması yeterlidir. Toplam cironun teklif edilen bedelin %25'inden , hizmet işleri ile ilgili cironun ise teklif edilen bedelin %15'inden az olmaması gerekir. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan istekli yeterli kabul edilir. Bu kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu takdirde son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanamadığına bakılır. |
| 4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| 4.3.1.
Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin
% 25
oranından az olmamak üzere, ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler
veya teknolojik ürün deneyim belgesi. 4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur. 4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur. |
| 4.3.2. İhale konusu işin ya da malın satış faaliyetinin yerine getirilebilmesi için ilgili mevzuat gereğince sicil, izin, ruhsat, faaliyet belgesi vb. belgeler: |
İş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı Personellerin Eğitim Sertifikaları ÜTS kayıtları Yetkili Servis Belgesi |
| 4.3.3 Kalite ve Standarda ilişkin belgeler: |
Bu maddede istenen standarda ilişkin diğer belgelere ait bilgiler:
Yetki belgesi veya hizmet yeterlilik belgesi |
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
| 4.4.1. Kamu veya Özel Sektör için yapılan her türlü kara taşıtı bakım ve onarım hizmetleri benzer iş olarak kabul edilecektir. |